shopping basket
Forside
Gymnastikkurser
Airtrack
Luftredskaber
Balletudstyr
Brugte gymnastikredskaber
Cheerleading
Fitness
GymCards
Hjemmetræning
Håndredskaber
Idræts og redskabsgymnastik
Motorik og sansetræning
Måtter
Redskabsvogne
Reparation og service
Sjov og leg til gymnastik
Skumredskaber
Spejle og spejlvægge
Springbaner
Traditionelle redskaber
Trampoliner
Tilbehør
Gavekort
Blog
Flying Superkids samarbejde
Samarbejde med gymnastikkurser.dk
Vi er klar til DGI inspiration 2016
Info
Logo download
Salgs og leveringsbetingelser
Medarbejdere
Nyhed
Ny multiplint
Svejsning af airtrack
Ny fuldautomatisk blæser til gymnastik
Skolegymnastik
Vores nye gymnastiklager
chevron_rightInspirationsvideo
chevron_rightProduktvideo

Flying Superkids samarbejde

Redskabs Leverandør for Flying Superkids!

Gymnashop.dk er ny redskabssponsor for Flying Superkids! Fremover anvender Flying Superkids Pelany produkter til træning og i shows!

" Vi er utrolig glade for aftalen" - siger Anders Boysen Jepsen indehaver af Gymnashop.dk."Vi har haft en rigtig spændende dialog med Lars Godbersen fra Flying Superkids og glæder os til at levere de første special produkter inden for kort tid."

Flying Superkids har siden starten i 1967 udviklet sig fra et almindeligt gymnastikhold til et internationalt show i verdensklasse. De mange unge og børn der deltager i showet, ses hvert år af flere millioner mennesker i fjernsynet og optræder live på deres ”verdensturne” for mere end 100.000 mennesker.

”Gymnashop.dk og Flying Superkids er et supergodt match. Vi har glæden ved gymnastik og interessen for at udvikle nye spændende kvalitetsprodukter til fælles. Flying Superkids er kendt over hele verden – også udenfor gymnastikkredse. Derfor er vi hos Gymnashop.dk utroligt stolte af at vi fremover skal levere springbaner, måtter, madrasser og andet udstyr til Flying Superkids.” – siger Anders Boysen Jepsen indehaver af Gymnashop.dk.

Det er svært ikke at blive begejstret af Flying Superkids, når man ser deres super professionelle show – et mix af akrobatik, sang, dans og selvfølgelig gymnastik og tumbling.

Flying Superkids sætter livsglæden i centrum og formidler det langt udover scenekanten og lige ned i hjertet på deres publikum.


v1.0